כלבים בחרדה

כל בעלי הכלבים יודעים שבימים רועשים כמו יום העצמאות, חג פורים, סערות רעמים, מטוסים שעוברים מעל הראש ולתושבי הדרום בהם יש רעשי פיצוצים ואזעקות הכלב עלול להיות מפוחד ומבוהל, 
חשוב שנדע מה ניתן לעשות ומה לא לעשות כדי לעזור לכלבים האהובים שלנו להתמודד עם הסיטואציה ולמנוע מהם חרדה לטווח ארוך שתפגע בהם ובתפקוד שלהם. 

 


סביבה בטוחה -
דבר ראשון שנוודא הוא כי הכלב נמצא בסביבה בטוחה לו ולסובבים אותו, כלב חופשי ומבוהל לא שולט בהתנהגות שלו ויכול בטעות לרוץ לכביש סואן או להיפצע במהלך הבהלה, וודאו כי הכלב נמצא במקום סגור ובטוח עם קולר (למקרה שיברח) או רצועה קצרה יחסית, הוא אינו נמצא ליד מרפסות או חלונות גבוהים על מנת שלא ינסה להימלט דרכם ויסיים בנפילה מסוכנת, אם מדובר בכלב החי בגינת הבית חשוב לוודא כי הוא לא יכול לצאת משטח הגינה.
הדבר ימנע את פגיעת הכלב בעצמו על ידי דריסה או חנק על ידי הרצועה, בנוסף תמנעו מפגש לא נעים בין הכלב לבעלי חיים או בני אדם אחרים. 

הדליקו את הטלוויזיה -  
ידוע שחוש השמיעה אצל כלבים הוא חד ויש להם שמיעה מצויינת עם טווח תדרים גדול ולכן הם הרבה יותר רגישים לרעשים חזקים ומאויימים על ידם בקלות יחסית, הדלקת טלוויזיה או שימוש ברעש רקע אחר 'מסנן' רעשים אחרים ויכול להוריד דרמטית את סף הבהלה והחרדה של כלבכם, נסו להסיח את דעתו מהרעש המאיים על ידי פעילות אחרת כמו משחק או חטיף ודאגו לסביבה בעלת רעשי רקע. 

הישארו רגועים -
לנו כבעלי הכלבים יש השפעה עמוקה על ההתנהגות שלהם במיוחד במצבי לחץ, בעלים הנלחץ בעצמו או מתעצבן על הכלב שלו בשעת משבר גורם לו יותר נזק מאשר תועלת. 
ככל שתישארו יותר רגועים ונינוחים הכלב שלכם יבין ויקבל את התחושה שהוא בטוח והדבר יעזור לו כדי להירגע, יש לנו את הנטייה ללטף ולחבק את הכלב כדי לנסות לנחם אותו אך הדבר עלול לחזק אצלו דפוס התנהגות פחדנית ומסתגרת.
במקום זה, הפעילו את הכלב ותנו לו חיזוק חיובי על הפעולה שעשה בזמן הסיטואציה המלחיצה. 
פקודות פשוטות כמו שב, ארצה ואליי יתנו את המענה. 
אסור לצעוק, להעניש או לגעור בכלב בזמן כזה, הדבר יפגע בו ובקשר שלכם.   

היו קשובים לכלב שלכם ולסימנים מקדימים שהוא מראה לכם, במידה והחרדה נמשכת זמן ממושך או במידה ואתם רואים שקיים צורך מומלץ לפנות לייעוץ וטרינרי כדי לקבל את הטיפול הנכון לכלבכם.  כלבים אשר חשים חרדה באופן קיצוני, קופאים במקום, מסתגרים בעצמם, רועדים, מתנשפים בקצב גבוה, רצוי ומומלץ להקל עליהם בטיפול תרופתי אשר יקל על התסמינים ועל חרדת הכלב. 

יש לכם שאלות או רוצים להתייעץ? השאירו פרטים ויחד נתאים את התכשיט הנכון עבורכם. 


x

#{title}

#{text}

#{price}